Kameralı kanal görüntüleme işlemini yapan firmamız, kanal görüntüleme cihazı sayesinde kanal içindeki bütün tesisat sorunlarını tespit etmektedir. Üstelik firmamız kameralı kanal görüntüleme yaptığı sırada hiçbir yere zarar vermemektedir. Gider borusunda herhangi bir kırık, çatlama, ek yerinde açılma vb. durumları tespit ederek su sızma nedenleri bulunur. Aynı zamanda robot kanal görüntüleme sistemi, atık su borularının tıkanması durumunda da sorunun çözümü için ve çözüldükten sonra kontrol amacıyla kullanılır.

Kablolu kamera sistemleri ile 25 metreye kadar boru hattında kırmadan gözlem yapılabilmektedir. Gider boru hatlarının açık olan ağızlarından içeri doğru kamera kafası ile görüntüleme yaparak ilerlemektedir. Kanalizasyon boru görüntüleme işlemleri tıkalı olan gider hattının neden tıkandığı, pimaş boru hattında her hangi bir kırılma yada ezilme olup olmadı, pimaş borularında ters eğim sebebi ile su ve pislik birikmesinin sebeplerini görüntülü olarak görebilmekteyiz. Kanal içini görüntüleyerek, kanal açma işlemlerinde de yapılan müdahaleler daha profesyonel ve açılan yerin görüntülenmesi sayesinde bilerek ve görerek işlem yapılmaktadır.

Kanal Görüntüleme Niçin Yapılır?

Olası tıkanıklık ve buna benzer durumlarda, kanalın ne halde olduğunu anlamak için yapılan bir işlemdir. Yanlış kullanıma bağlı olarak zamanla gider borularında ve dolayısıyla kanalda sıkışma ve tıkanma gibi sorunlar baş gösterebilir.

Gider borularını tıkayan taş, tuğla ve inşaat atıklarını tespit edebilmek için de kanal görüntülemeye ihtiyaç vardır. Cihazlar olmadan bu işlemi yapmak mümkün değildir. Aynı zamanda, kanalın temizlik durumunu anlamak için de oldukça önemlidir.

Gider borularındaki çatlak, hasar ve kırılmalar, Kanal Görüntüleme işlemi esnasında anlaşılabilmektedir. Hasar tespit sonrası müşteriden onay alınarak, gerekli bakım-onarım çalışmasına başlanır.

Call Now ButtonHemen Ara 0533 374 17 39
× Bize Yazın